Uudised

 • Roheinnovatsioon Valios tasakaalustab piimatootmisega seotud keskkonnamõjusid

  02.06.2021 - Mõeldes piimale kangastub ilmselt paljudele kujutluspilt kastesest suvehommikust, mil kirjudes kummikutes tädi lehma lüpsma läheb. Tegelikkuses aitavad piima külmkappi ja lauale tuua kõikvõimalikud kõrgtehnoloogilised seadmed, alates lüpsirobotitest kuni gaasiautodeni. ”Innovaatilised lähenemised tootmises aitavad tasakaalustada piimaahelaga seotud keskkonnamõjusid,” sõnab Valio tegevjuht Maido Solovjov.

 • Valio katsetab plastiku vähendamiseks korduvkasutatavaid silikoonkaasi

  18.05.2021 - Piimatööstus Valio Eesti AS alustab sel nädalal ainulaadset pilootprojekti, katsetades koostöös tarbijatega kompromissi toiduohutuse, tarbijasõbralikkuse ja keskkonnasäästlikkuse vahel: silikoonist korduvkasutatavad kaaned.

 • 5 hetke sinu päevas, mil vajad vitamiinirikast turgutust

  03.02.2021 - Tervisliku eluviisi saavutamiseks pole otseteed või imerohtu – see on tasakaalu kunst. Eelkõige, kui räägime toitumisest, milles vitamiinirohke ja mitmekülgne toidulaud mängib olulist rolli. Kui nälg teeb pahuraks, siis täis kõht on rõõmu allikaks, ka täiskasvanutel.

 • Eesti piimalettidelt leiab nüüd ühe tõelise terviseturgutaja

  03.02.2021 - Eelmise aasta lõpul jõudsid piimalettidele uued Alma Vita+ laktoosivabad jogurtijoogid. Immuunsüsteemi toetavad jogurtijoogid valmivad puhtast kodumaisest piimast ning tervise toetamiseks on maitsvaid jooke rikastatud 20 miljardi L. rhamonosus GG piimhappebakteri, D- ja B12-vitamiinidega.

 • Hädavajaliku D-vitamiini koguse toidust kätte saamine eeldab nutikat planeerimist

  03.02.2021 - D-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin, millel on meie kehas mitmeid olulisi rolle. Paraku on suurel osal Eesti inimestest D-vitamiini tase veres allapoole soovituslikku normi. „Praegusel külmal haiguste perioodil on seega eriti oluline oma toiduvalik üle vaadata ning hoolitseda selle eest, et seal ka piisavas koguses päikesevitamiini oleks!“ kirjutab toitumisterapeut Külli Holsting.

 • Kas väikesed jogurtijoogid on kasulikud?

  03.02.2021 - Väikesed jogurtijoogid on populaarseks valikuks nii pere pisemate, täisjõus meeste kui ka terviseentusiastide toidulaual. Kuigi nad on sedavõrd populaarsed, siis kas nad on ka kasulikud?

 • Kuidas saab bakter jogurti sisse?

  03.02.2021 - Tervist toetav toitumine on organismile tähtis – eriti viirushaiguste tippajal, mil immuunsüsteem peab olema igal hetkel löögivalmis. Tõsi on, et juba väljakujunenud haigusi pelgalt funktsionaalse toiduga ei ravi, kuid haiguste ennetamisel on organismile kasulikke baktereid sisaldavad tooted toidulaual asendamatud. Aga kuidas leiavad kasulikud bakterid oma tee piimatoodetesse?

 • Loomehing Mari Ojasaar: ootame naistena liialt tähelepanu teistelt

  02.02.2021 - „Ma usun, et naistena ootame liialt tähelepanu teistelt – kuidas me välja näeme ja kas oleme piisavalt väärt, et endale midagi ilusat lubada. Meil kõigil on oma lugu ja kui julgeksime rohkem teha asju omamoodi, siis sünniks nii palju põnevaid ja sisukaid tegemisi, loomingut, ettevõtlust,” ütleb tuntud ehtedisainer ja kahe lapse ema Mari Ojasaar. Kust ammutab tema ise enda loomingu jaoks inspiratsiooni?